Historické karavany

Právě je březen 28, 2024, 1:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Skif M1
PříspěvekNapsal: říjen 28, 2010, 6:33 pm 
Offline

Registrován: říjen 12, 2010, 6:53 pm
Příspěvky: 3
Zdravím všechny na tomto novém webu. Zatím se tu moc neděje, ale to se doufám změní. Hned bych začal s dotazem, prosbou o pomoc s problémem. Mám Skif M1 a mám problém s jak bych to nazval úchytnými prvky stanu. Tyto úchyty jsou z nějaké úmělé hmoty (nedokážu identifikovat) a pomocí těchto úchytů se fixuje plachta. Tyto úchyty jsou zakončeny elipsovitým vystupkem na který se navléká oko plachty. A k problému. U mého skifu je více jak polovina uchytů vylámaných. Pravděpodobně únava materiálu. Rád bych je něčím nahradil a zatím jsem nepřišel na to čím. Bohužel nemám fotku uchytu, ale kdo někdy stavěl skifa určitě pochopí co mám na mysli. Za případné rady předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skif M1
PříspěvekNapsal: říjen 31, 2010, 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: červenec 29, 2010, 10:40 pm
Příspěvky: 98
Ahoj, také tě zdravím a vítám tě tady. Taky doufám že se to tu rozběhne a bude to ku prospěchu všem. Je pravdou že v současné době nemám moc času jelikož mi začalo v práci předzimní období, (autoservis) ale snad si tu chvilku najdu.
K tvému problému : tyto plastové držáky plachty řešil kamarád, ale nevim jak to dopadlo. Zavolám mu a poptám se. Co takhle fotka? pomohlo by mi to, třeba by to šlo nahradit plastovími čudlíky z nějakého auta. Svého skifa mam postaveného za autem a to mám už na špalkách, takže se nedostanu k tomu abych se mrknul jak vypadaj. Zkus to aspoň nafotit a popsat nějakými průměry, zkusíme kdyžtak něco vymyslet ;) Měj se Ruda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skif M1
PříspěvekNapsal: listopad 1, 2010, 1:40 am 
Offline

Registrován: říjen 12, 2010, 12:44 pm
Příspěvky: 43
No Lubo a ze silonu by to nešlo vytočit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skif M1
PříspěvekNapsal: listopad 2, 2010, 7:03 pm 
Offline

Registrován: říjen 12, 2010, 6:53 pm
Příspěvky: 3
No zkoušel jsem to s kamošem vytočit na soustruhu, ale dopadlo to tak, že jsme vypili flašku slivovice a vytočili jsme 4 zmetky :oops: ;) Až se dostanu do garaže, tak zkusím ten čudlík vyfotit a oměřit. On největší problém bude vytočit ten konec čudlíku za který se zahakuje oko plachty neb je to oválného tvaru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skif M1
PříspěvekNapsal: prosinec 9, 2010, 3:39 pm 
Offline

Registrován: prosinec 9, 2010, 3:28 pm
Příspěvky: 3
Zdravím chlapi,
úchyty řeším a vypadá to nadějně....Určitě hodně podobná věc je v nový oktávce v úchytech pro tapecíra ve dveřích. Jde o tom, že druhá strana je do špičky a nevím jestli se do skifu dostane....Ale už mám něco domluvenýho, tak uvidíme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skif M1
PříspěvekNapsal: prosinec 9, 2010, 6:43 pm 
Offline

Registrován: prosinec 9, 2010, 3:28 pm
Příspěvky: 3
Lubo máš na mysli tohle:
Obrázek

Na tom už pracuju a něco budu zkoušet. Prej to mají nové tahače Man v tapecírách ve dveřích. Je to skoro to samý, jen to je z jedný strany do špičky. nevím, jestli to do přívěsu půjde... mě se tak y lámou, jak kdyby byly ze dřeva.
Jinak fotky mojeho skifu najdete tady:
http://tomih.rajce.idnes.cz/Obytny_prives_Skif/#

Doufám, že se stránky a forum brzy rozjedou... Držím palce.... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skif M1
PříspěvekNapsal: červenec 27, 2011, 10:05 am 
Offline

Registrován: červenec 27, 2011, 8:38 am
Příspěvky: 1
Čau chlapi potěšili jste nějak ty cupliky koupil jsem skif a mám jich tam asi tak deset smutné zjištění po celé go díky za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skif M1
PříspěvekNapsal: srpen 1, 2011, 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: červenec 29, 2010, 10:40 pm
Příspěvky: 98
Čau, jestli něco pořešili kluci nevim ale já se ke skifu dostanu až před srazem, pak když si vzpomenu tak ho vydloubnu a skusim taky poschánět. Jestli to řešíš akutně jsem z Prahy 5 Stodůlky, pokuď budu mít v ruce vzorek, pokusim se něco sehnat. Mějte se ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skif M1
PříspěvekNapsal: říjen 30, 2011, 2:40 pm 
Offline

Registrován: říjen 30, 2011, 3:56 am
Příspěvky: 20
Ahoj,

rád bych se k Vašim řadám přidal se svým Skifem M1.

Jelikož vím, že toto fórum je určeno hlavně příznivcům klasických přívěsů a můj skif je upravený pro úplně jiné účely a dostává dost zabrat, tak se trochu bojím, že mne tu ukamenujete. Přesto věřte, že jsem Skifu věnoval a stále věnuji spoustu peněz, lásky a péče.

Doufám, že snad mé prznění tohoto vozíku bude ve vašich očích kompenzovánu alespoň tím, že jsem ho výtahl orezlého z kopřiv a zase snad uvidí kus světa, když se bude dařit ;)

Přidávám pár fotek pro představu současného stavu mého vozíku:

PS: Ty knopky, na kterých drží stan jsem taky už několikrát řešil. Teď tam mam plastové z mototechny, ale z hlavy nevím kod a nemám foto bohužel. Jak to půjde dodám. Kamarád chtěl vyrábět hliníkové, má přistup k technice, uvidíme jak to dopadne...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skif M1
PříspěvekNapsal: říjen 31, 2011, 11:39 am 
Offline

Registrován: říjen 12, 2010, 12:44 pm
Příspěvky: 43
Pěkné, velice pěkné. No, von se Skip hodí tou svou terénní upravou pro tyhle účely :lol: Tady tě nikdo kamenovat nebude :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz